O6V1FT0.jpg
Line separator

LGS PROGRAMIMIZ

BAŞARI HİKAYEN BURADA BAŞLIYOR.

biz

KAZANDIRIRIZ

LGS Hazırlık Kursu

Kurumumuz 2021-2022 Eğitim Öğretim yılına Ağustos ayında başlayacaktır.

DERSLER; KAVRAMA, UYGULAMA VE ANALİZ ŞEKLİNDE 3 KADEMELİ İŞLENİR

Kavrama Kademesinde; Konular en başından işlenerek öğrencinin konu hakkında eksiksiz ve kusursuz bilgiyle donanması sağlanır.

Uygulama Kademesinde; Konu kavrama sürecini tamamlamış öğrencilerin bol çeşitte ve zorlukta soru çözerek işlenen konuya çok yönlü hakim olması sağlanır.

Analiz Kademesinde; LGS Sınavının temel gerekliliği olan ve adayların diğer adaylardan bir adım öne çıkması konusunda belirleyici olan üst düzey muhakeme soruları çözer.

Böylece öğrenciler her konuya dair öğrenme sürecini üç kademeli olarak tamamlar.

Öğrenme sürecinin tamamlanmasından sonra; Konu Kavrama, Konu Pekiştirme, Konu Uygulama Testleri ve Deneme Sınavları Uygulanır

Bu sınavlar neticesinde her öğrencinin aylık gelişim çizelgeleri oluşturulur ve öğrencilerin tüm akademik süreçleri uzman akademisyenlerden oluşan Gelişim Kurulumuz tarafından titizlikle takip edilir.

Gelişim Kurulunun yaptığı değerlendirme sonucu rehberlik birimi tarafından her öğrenciye kişilik yapısına, ev ortamına ve sosyal yaşamına uygun özel çalışma programı hazırlanır.

Profesyonel öğrenci koçluk hizmetlerinin yıl boyu birebir ve grup seanslarla sürdüğü merkezimizde Gelişim Kurulunun ve Ders Eğitmenlerinin gelişim birimiyle koordineli çalışması; Öğrencinin kendini en iyi şekilde gerçekleştireceği çalışma ortamının işlevselliğini arttırmak adına önemlidir.

LGS Hazırlık Sürecinin en önemli unsurunun anne - babalar olduğunun farkındalığında olan merkezimiz yıl boyu anne babaları, eğitim dünyasının duayenleri ile aile seminerlerinde; LGS Ailesi söyleşilerinde buluşturur.

Yıl içerisinde 2 kez yapılan veli toplantısında velilerimiz; Gelişim Kurulu, Derslerin Eğitmenleri ve Gelişim Birimi ile birebir paylaşım yapma fırsatı bulur. 

SINIF ÖĞRENCİ SAYISI : 6-8-10 KİŞİLİK SINIFLAR

lgs10.jpg