DfEeag9W4AI1_Z7.jpg
Line separator

12. SINIF

BAŞARI HİKAYEN BURADA BAŞLIYOR.

biz

KAZANDIRIRIZ

Üniversite (YKS) Hazırlık Programları,
2 Kademeli Eğitim Sistemi

Eğitim sürecinde mümkün olan en verimli sonucu almak için tasarladığımız, çift kademeli öğretim sistemi. Kursumuzda Üniversiteye (YKS) hazırlık, çalışma programları. Üniversite ve meslek tanıtımları, kariyer planlama, sınav sistemi tanıma eğitimleri.

Üniversitelere Hazırlık

Kursumuz ve eğitim sistemimiz, Üniversite Sınavına (YSK) hazırlık ile birlikte, öğrencilerimizin üniversite eğitiminden de en iyi biçimde yaralanmalarını hedefleyen bir öğretim stratejisine sahiptir.

  • Ünite değerlendirme testleri.

  • Konu kavrama testleri.

  • Yazılı sınavları ve sınavların değerlendirilmesi.

  • Hafta içi ve hafta sonlarında tüm sınıflarda uygulanacak olan yetiştirme kursları ve etüt programları.

  • Haftalık tarama sınavları. 1. ve 2. dönem yazılı sınavları ve akademik başarı değerlendirmeleri.

  • Zümre öğretmenlerince hazırlanan sınavlar ve ölçme değerlendirmeleri.

  • Yıllık ders dağılımının tamamı sınav müfredatına ayrılmıştır.

  • Değerlendirmeler neticesinde ihtiyaç duyulan öğrencilere birebir ve grup dersleri.

  • Öğrencinin ihtiyaç duyduğu konuda birebir hazırlanan etüt programı.

  • Sınıf rehber öğretmenleri ve okul rehberlik servisi tarafından planlanan ders çalışma ve ödev takip programları.

12.sınıf programı Tempo Kurs ve Etüt Merkezinde öğrencilerin başarılı olması için en etkili şekilde düzenlenmiştir. Öğrenciler 12.sınıfta hem okul dersleri hem de sınava hazırlanırlar. Bu süreçte çok yorulurlar ve stres yaşarlar. Okul dersleri ile birlikte kazanmak zorunda olduğu bir sınavın olması öğrenci için stres yaratan bir durumdur. Ev-okul-dershane arasında mekik dokuyan öğrenci çok yorulur. Etrafında sürekli “hangi üniversiteye gideceksin, hangi bölümü okuyacaksın, ne olacaksın?” sorularını soran insanlar vardır. Öğrenci kendi stres yaşarken etraftan gelen bir çok söylem neticesinde daha çok stres yaşayacaktır. Panik ve stres başarının en büyük düşmanıdır. Yaşadığı stres ve panik onu daha çok üzecektir. Strese bağlı olarak kendine güvenemeyecek ve başarısız olabilecektir.

Tempo Dershane ve Etüt Merkezi 12.sınıf programı hazırlarken öğrenciler için farklı bir program hazırlanmaktadır. Eğitim öğretim yılı başlamadan yaz kampında 12.sınıf öğrencileri ders almaktadır. Önceki yıllara ait konuları içeren taramalar ve denemeler yapılır. Öğrenci koçlarıyla birlikte sonuçlar incelenir. Sonuçlar doğrultusunda öğrencilere uygun plan ve programlar oluşturulur. Bu plan program neticesinde yaz kampından yoğun program hazırlanır. Bu programda 4-6 hafta arasında yaz kampı yapılır. Eksik konuların anlatımı, soru çözümü, denemeler, taramalar yapılarak öğrenci 9.10.11.sınıfa ait tüm eksiklerini kapatır. Konu eksiği kalmayan öğrenci 12.sınıf dersleri için hazırdır.

12.sınıf programı temel lise öğrencileri için 12.sınıf dersleri erken başlatılmaktadır. Dersler okul programından birkaç hafta önce başlatılmaktadır. Amaç okulun önünden gitmektir. Öğrenciler okulda aynı konuları işlediklerinde tekrar yapmış olacaklardır. Öğrenciler okulda da aynı konuları işlediklerinde konular pekişir. Dershanede öğrenciler için başlarda ayda bir olacak şekilde deneme sınavları yapılmaktadır. Deneme sınavının sonuçları koçlar tarafında incelenir. Ayrıca sonuçlar kayıtlar altına alınır. Her deneme sonucu kaydedildiği için sonuçlar takip edilir. Öğrencinin başarı oranı, ilerleme kaydedip kaydetmediği kontrol edilir. Yanlışları incelenir. Konu eksiğinden kaynaklı olanlar için tekrar konu anlatımları yapılır. Öğrenci istediği zaman etüt alabilir. Yapamadığı soruları öğretmeniyle etüt saatinde inceleyerek yapar. Öğrencinin son sınıfta girdiği sınavı kazanması için gerekli olan tüm akademik bilgiler verilir. Rehberlik etkinlikleriyle koçların gözetiminde öğrenciye psiko-sosyal destek de verilir.

tempoogrenci.png
EK1.jpg