DfEeag9W4AI1_Z7.jpg
Line separator

11. SINIF

BAŞARI HİKAYEN BURADA BAŞLIYOR.

biz

KAZANDIRIRIZ

11. SINIF

Üniversitelere Hazırlık

Kursumuz ve eğitim sistemimiz, Üniversite Sınavına (YSK) hazırlık ile birlikte, öğrencilerimizin üniversite eğitiminden de en iyi biçimde yaralanmalarını hedefleyen bir öğretim stratejisine sahiptir.

  • Ünite değerlendirme testleri.

  • Konu kavrama testleri.

  • Yazılı sınavları ve sınavların değerlendirilmesi.

  • Hafta içi ve hafta sonlarında tüm sınıflarda uygulanacak olan yetiştirme kursları ve etüt programları.

  • Haftalık tarama sınavları. 1. ve 2. dönem yazılı sınavları ve akademik başarı değerlendirmeleri.

  • Zümre öğretmenlerince hazırlanan sınavlar ve ölçme değerlendirmeleri.

  • Yıllık ders dağılımının tamamı sınav müfredatına ayrılmıştır.

  • Değerlendirmeler neticesinde ihtiyaç duyulan öğrencilere birebir ve grup dersleri.

  • Öğrencinin ihtiyaç duyduğu konuda birebir hazırlanan etüt programı.

  • Sınıf rehber öğretmenleri ve okul rehberlik servisi tarafından planlanan ders çalışma ve ödev takip programları.

11.sınıf programı öğrencinin gittikçe sona geldiğinde lise hayatının devamında iyi bir üniversite için yoğun bir program hazırlanmaktadır. Öğrenciler sınava adım adım yaklaşmaktadırlar. Gelecekte iyi bir üniversitede prestijli bir bir meslek okumak için iyi bir eğitim alınması gerekir. Programlı iyi bir neticesinde okul başarısı gelecektir. Okul başarısı devamında sınav başarısıyla sonuçlanabilir. Bu yüzden 11.sınıf derslerinin çok iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekir. Öğrenci son sınıfa geçtiğinde önceki yıllara ait konu eksiği olamamalıdır. Önceki yıllara ait eksikler yaz kamplarıyla dönem başlamadan çözülmektedir. 4-6 haftalık yoğunlaştırılmış programlarla öğrenci tüm konu eksiklerini kapatabilmektedir. Öğrenci konu anlatımları ve bol soru çözümleriyle 11.sınıf için tamamen hazır hale gelmektedir.

11.sınıf programı öğrencinin dönem içerisinde vakit kaybetmemesi ve hızlı bir şekilde ilerlemesi için yazdan planlanmaktadır. Öğrenci yaz kamplarında 11.sınıfa gelene kadar ki tüm derslerdeki eksiklerini halletmektedir. Konu anlatımları, bol soru çözümü, etütler, taramalar ve deneme sınavıyla sürece hazır hale gelmektedir. Temel liseye Etimesgut Tempo Kursu'na başlayan öğrenciler 9.sınıftan itibaren çok planlı ve programlı bir şekilde dersler almaktadır. Yaz kamplarında önceki yıllara ait konular ve yeni eğitim öğretim yılı için hazırlıklar yapılmaktadır. öğrenci istediği zaman etüt yapabilmektedir. Etüt saatlerinde eksik olduğu konuların anlatımı yapılabildiği gibi, yapamadığı sorularda incelenir. Öğrenciye öğretmen soru çözme stratejisi konusunda bilgi alabilir. Soru çözme aşamasında nerede yanlış yaptığını görebilir. Soru çözme stratejisi edinebilir.

Etimesgut Tempo Dershanesi 11.sınıfta kayıt olan öğrenciler için yeni plan programlar hazırlamaktadır. Öğrenci yaz döneminden önce kayıt oldu ise yaz kampıyla durumuna bakılır. Seviyesini tespit etmek için sınava alınır.sonuçlar doğrultusunda öğrenci koçuyla birlikte öğrenciye uygun bir program hazırlanır. Program doğrultusunda konu anlatımları yapılarak açıkları kapatılır. Bol soru çözerek ve etütlere katılarak 11.sınıf seviyesine gelebilir. Ancak yaz kampı aşamasında kayıt olmadılar ise dönem başladığında eski yıllara ait konu eksiklerini kısa sürede çözmek için program oluşturulur. Öğrencilerin hepsinin kendine ait koçları bulunmaktadır. Kendi koçlarıyla birlikte süreçle ilgili plan hazırlanır. Konu anlatımı, tekrar dersleri ve etütlerle öğrenci 11.sınıf seviyesine gelir.

tempoogrenci.png